Korowód Niepodległości

     29 stycznia 2018 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. M. Gawior, p. M. Wolny i p. B. Skrobisza udali się do Pińczowa na spotkanie patriotyczne "Korowód Niepodległości", zorganizowane w ramach akcji wojewody świętokrzyskiego pani Agaty Wojtyszek. Akcja ma na celu szerzenie patriotyzmu i kształtowanie postaw obywatelskich wśród dzieci i młodzieży w 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W spotkaniu wzięli udział również : w-ce burmistrz Pińczowa pan Marek Zatorski i Jan Bębenek. Uroczystość została sfinansowana w ramach Programu wieloletniego "Niepodległa 2017-2021".

     Spotkanie z młodzieżą rozpoczęło się ciekawą lekcją historii. Następnie trzy uczennice z naszej szkoły : Ilona Jagodzka (kl. III "a"), Patrycja Siodłak (kl. II "a") i Weronika Borek (kl. III "a"), wzięły udział w quizie historycznym. Po świetnej zabawie uczniowie mieli okazję przyjrzeć się replikom broni, zrobić pamiątkowe zdjęcie w historycznej fotobudce oraz przy fotościance. Każdy z uczestników otrzymał również "Elementarz Młodego Patrioty". O godzinie 13:30 wyjechaliśmy z Pińczowa.

     Wyjazd bardzo nam się podobał. Miło spędziliśmy czas. Mieliśmy okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy z historii naszego kraju oraz uczcić 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

 

Natalia Powałka

Patrycja Siodłak