"Gdy się Chrystus rodzi..."

Dnia 21 grudnia 2017 roku, jak co roku, w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. Zostały one przygotowane przez uczniów z koła teatralnego "Bez kurtyny" pod kierunkiem p. M. Gawior.

Spektakl pokrótce przedstawił historię i okoliczności narodzin Jezusa. Wszystko mogliśmy zobaczyć od samego początku, od spisu ludności zarządzonym przez cesarza rzymskiego Augusta po spotkanie z Mędrcami ze wschodu. W trakcie inscenizacji poznaliśmy również króla Heroda, pasterzy, którzy trzymali wartę na okolicznych łąkach i aniołów zwiastujących przybycie Zbawiciela. Występom towarzyszyło wspólne śpiewanie kolęd. Piękne kostiumy aktorów i scenografia w wykonaniu uczniów pod kierunkiem p. Ewy Kobos nadawały uroczystości klimatu i dostojności.

Na zakończenie uroczystego spotkania dyrektor szkoły p. Mariusz Kudasiewicz złożył zebranym życzenia świąteczne i noworoczne, i podziękował za przygotowanie apelu. Brać uczniowska opuściła salę rekreacyjną pełna wrażeń i z radością rozpoczęła świętować Narodzenie Pańskie.

 

Opracował :

Mateusz Kruk