Noc biologów

12 stycznia 2018 roku uczennice z naszej szkoły, pod opieką pani Małgorzaty Noszczyk-Fiuk wybrały się na "Noc Biologów" odbywającą się na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Wydarzenie miało swój start o godzinie 1700. W pierwszej kolejności udaliśmy się na warsztaty pod tytułem "Dysekcja serca". Czekanie w kolejce trwało ponad godzinę, więc w międzyczasie część uczennic przeszła do sąsiedniej sali na warsztaty dotyczące jelonka rogacza. Po "Dysekcji serca", która dostarczyła najwięcej wrażeń i emocji udaliśmy się na degustację koziego sera. Odwiedziliśmy również "Laboratorium Biochemika", gdzie dowiedzieliśmy się czemu galaretka nie stężeje jak dodamy do niej kiwi oraz zobaczyliśmy jak działają wskaźniki ph. Część z uczennic próbowała swoich sił w robieniu bukietów z suszonych roślin. Na jednej z wystaw można było podziwiać również ciekawe (oraz czasami niebezpieczne) gatunki ryb i innych owoców morza, a na innej... kozy i owce.

Podczas "Nocy Biologów" można było sprawdzić swoją grupę krwi, jednak nie udało nam się skorzystać z tego badania. Wszystkie uczennice były zgodne, że "Dysekcja serca" była najciekawszym z warsztatów. Już nie możemy się doczekać, co "Noc Biologów" będzie miała do zaoferowania w przyszłym roku.

 

Opracowała :

Roksana Nowak