Książki polecane przez naszych uczniów

 

Recenzja książki Cassandry Clare pt. ,,Mechaniczny anioł"

Książka autorstwa Cassandry Clare pt. ,,Mechaniczny anioł" jest pierwszą częścią trylogii ,,Piekielne maszyny" i przedwstępem do kolejnych serii książek pt. ,,Dary anioła".

     Główna bohaterka, szesnastoletnia Tessa Gray pokonuje ocean, by odnaleźć brata Nathana, który musiał opuścić Stany Zjednoczone w poszukiwaniu pracy po tragicznej śmierci rodziców. Celem jej podróży jest Anglia za czasów panowania królowej Wiktorii. W londyńskim Podziemnym Świecie, w którym po ulicach przemykają wampiry, czarownice i inne nadnaturalne istoty, czeka na nią coś strasznego. Tylko Nocni Łowcy, wojownicy ratujący świat przed demonami, utrzymują w tym chaosie porządek. W trakcie swoich poszukiwań Tessa uświadamia sobie, że będzie musiała wybierać między  ratowaniem brata a pomaganiem nowym przyjaciołom, którzy stoją na drodze sił ciemności. Dziewczyna przekona się, że miłość może nadejść w najmniej oczekiwanym momencie.

     Książka idealna dla miłośników fantastyki, a także dla osób lubiących romanse i nieszczęśliwą miłość. Wątki są ze sobą rewelacyjnie połączone i bardzo dobrze współgrają, co w efekcie tworzy ciekawy utwór.

Kinga Cios

Recenzja książki Jordana Marsdena ,,Jutro"

Ta książka Johna Marsdena to największy bestseller w historii Australii. Seria „Jutro” otrzymała kilkadziesiąt nagród w: Australii, Stanach Zjednoczonych, Szwecji i Niemczech.

W USA znalazła się na liście najlepszych książek dla młodzieży, a w Szwecji na liście książek najczęściej polecanych przez nastolatków.

„Jutro”, to książka o wojnie, miłości, przyjaźni, patriotyzmie, moralności i dojrzewaniu.

Grupa nastolatków wybiera się na weekend w góry do miejsca zwanego Piekłem. Kiedy wracają do swoich domów zastają tylko martwe zwierzęta, bałagan i pustkę. Okazuje się, że podczas ich nieobecności kraj został zaatakowany przez wrogie wojska, które z dnia na dzień przejęły kontrolę nad krajem i uwięziły wszystkich pozostałych w obozach. Bohaterowie uciekają przed wrogami i kryją się w Piekle, ale myśl o rodzinie nie daje im spokoju i w końcu postanawiają pomóc im.

Z początku podekscytowani i żądni przygód, wyobrażają sobie, że będą jak super bohaterowie, ale nawet wśród nich wojna zbierze w końcu krwawe żniwo.

Agata Pasternak